Rabia Hakkında

Neden Ben?

 

Yaşamış olduğum gebelikler,  yurt dışında gözlemleme şansına sahip olduğum gebeler, almış olduğum eğitim ve katılmış olduğum seansların, doğum koçluğuma da olumlu yansımalarını her anlamda yaşıyorum. Tecrübelerimden besleniyorum ve her evresinde bir anne adayının ve lohusanın neler yaşadığını ve nelere ihtiyaç duyup, nelerden uzaklaştığını biliyor, her gebeye özel bir hizmet sunuyorum. Birey yetiştirerek toplum için en değerli vazifeyi üstlenen annelerin destekçisi olmanın mutluluğunu yaşıyorum. 

Hedefim elimin uzanabildiği en uç noktadaki anne adayına bile ulaşıp mutlu gebelik süreci ve doğum geçirebilmesi için çalışmak.

Gebelik süreci ve doğum önemlidir, çünkü anneler gelecek taşır.

Neden Doula Oldum?

Türkiye Sağlık Vakfı onaylı, Uluslararası Doğum Koçluğu Sertifikası olan, üç çocuğunu normal doğumla dünyaya getirmiş bir anneyim. Doula kelimesi ile İngiltere'de tanıştım. Avrupa'da birçok gebelik ve doğum merkezinde vazgeçilmez olan doulalardan birisiyle ben de destek alma şansı yakaladım. Doğum destekçim sayesinde gebelik ve doğum eğlenceli, keyifle hatırladığım bir serüvene dönüştü. Ayrıca bu tecrübeyi iki kez yaşadım.

Doğum koçumun ben sormadan anlattıkları, birlikte yapılan egzersizler, en ufak endişemi dahi önemseyip bana yaptığı detaylı açıklamalar, diğer hamileler ile bir araya gelip fikir ve duygu paylaşımı yapmamızı sağladığı seanslarla ve elimi tutarak doğum boyunca yanımda olup eşimi yönlendirmeleri ve bana verdiği telkinler yeni aile bireyimizi karşılamaya hazırlanırken benim mutluluğumun yanı sıra, bebeğimin de huzurlu bir ortama doğmasına vesile oldu. Üçüncü ya da ilk doğum fark etmez. Her doğum kendi içinde ilktir ve bebek bekleyen kadının her zaman yanı başında güvenebileceği, ne yaptığını bilen birinin desteğine ihtiyacı vardır.

Unutmayın mutlu gebelik, mutlu anne ve mutlu bebek demektir.

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon